Valymo, dezinfekcinės priemonės

Dezinfekcinės priemonės paviršiams ir rankoms

Dezinfekcija reikalinga ne tik esant epideminei situacijai. Dezinfekcijos tikslas yra užkirsti kelią visų infekcinių ligų plitimui, kad būtų galima saugiai gyventi ir dirbti. Reguliariai dezinfekuodami patalpas ir visus paviršius, užkirsite kelią plisti infekcijai.

Drėgnas antibakterines servetėles, purškiklius ir kitokias dezinfekcines priemones itin paprasta įsigyti internetu. Elektroninėje parduotuvėje rasite didelį pasirinkimą įvairiems paviršiams ir rankoms pritaikytas dezinfekcines priemones.

Dezinfekcijos rūšys

Mikroorganizmus galima naikinti keliais skirtingais būdais – mechaniniu, fiziniu ir cheminiu būdu. Kiekvienas būdas yra tinkamas ir efektyvus, tačiau geriausią efektą pasieksite kombinuodami kelis būdus.

Mechaninis būdas – kai paviršius valote drėgnu ir sausu valymu, vėdinate kambarį, skalbiate rūbus. Tuo metu ne tik valote, bet ir dezinfekuojate. Šis būdas yra geras, nes jis prieinamas visiems ir nereikalauja specialių priemonių. Tiesa, visų ligų sukėlėjų nepašalinsite šiuo būdu, todėl rekomenduojama jį derinti kartu su fiziniu ir cheminiu dezinfekavimo būdais.

Fizinis būdas – tai dezinfekcija, kuri atliekama UV lempomis, virinimu. Aukšta temperatūra ir ultravioletiniai spinduliai labai efektyvūs dezinfektantai. Dezinfekcija UV spinduliais galima atlikti patalpoms, kuriuose yra žmonių. Virinimo būdu taip pat puikiai pašalinami kenksmingi mikroorganizmai, virusai, grybelių sporos, todėl rekomenduojama skalbti rūbus aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje, jei įtariate, kad tekstilės gaminiams reikalinga dezinfekcija.

Cheminis būdas – kai mikroorganizmai sunaikinami specialiomis medžiagomis, tokiomis kaip chloras, įvairūs alkoholiai, vandenilio peroksidas, formalinas ir įvairūs muilo tirpalai. Drėgnos antibakterinės servetėlės, purškikliai ir kitokios priemonės naudoja cheminį dezinfekavimo būdą.

Kaip savarankiškai dezinfekuoti namus?

Namus dezinfekuoti būtina, net nesiaučiant infekcinėms ligoms. Aplinkoje visada buvo ir bus įvairių patogenų, kurie greitai dauginasi šiltose ir drėgnose vietose.

Jei namuose yra sergančių ar sirgusių asmenų, būtinai dezinfekuokite visus paviršius ir daiktus, kuriuos ligonis lietė. Tam puikiai tinka dezinfekcinės servetėlės paviršiams ar specialūs purškikliai. Dezinfekuodami paviršius cheminiais preparatais svarbu įsidėmėti, kad tam, kad suveiktų preparatas ir sunaikintų nuo paviršiaus patogenus, jis turi ant paviršiaus pabūti tam tikrą laiko tarpą. Laikas yra svarbus elementas priemonės efektyvumui.

Dažnai namai dezinfekuojami ozonu, naudojant specialų įrenginį – ozonatorių, kuris valo orą, tačiau jo naudojimas reikalauja ypatingo atsargumo. Orą galite valyti ir nenaudodami specialių priemonių. Namų švara, kai nėra namuose dulkių, nemalonių kvapų ir dirginančių medžiagų, bei reguliarus patalpų vėdinimas, užtikrins, kad namuose bus mažiau nepageidaujamų mikroorganizmų.

Kovoje su visais patogenais ir mikroorganizmais, tame tarpe ir Covid-19, efektyviausios priemonės, kurių pagrinde yra alkoholis, kurio koncentracija nemažesnė nei 70%. Taip pat efektyviai veikia aukšta temperatūra, ne mažesnė nei 60°C, todėl namus galima dezinfekuoti vandens garais. Paprastas muilas puikiai veikia bakterijas ir naikina patogenus. Dažnai actas naudojamas kaip dezinfektantas, tačiau jis neveikia prieš Covid-19 virusą.

Nepamirškite dezinfekuoti kasdienio naudojimo daiktų, nes ant jų kaupiasi daugiausiai mikroorganizmų. Telefonai, TV pulteliai, žaislai, raktai ir kitokie dažnai naudojami daiktai dažnai lieka nepastebėti tvarkant namus, bet juos svarbu nuvalyti reguliariai.

Rūpindamiesi namais, nepamirškite ir savo, bei artimųjų sveikata. Visada paranku su savimi turėti rankų dezinfekcinį gelį. Dezinfekcinis rankų gelis ant odos turi išlikti bet 20-30 sekundžių, kad efektyviai pašalintų mikroorganizmus nuo jų.

Dezinfekuokite paviršius ir rankas su Heitmann. Apsaugokite save ir savo artimuosius!