Indukcinės kaitlentės valikliai

Indukcinės kaitlentės valiklis – profesionalios priežiūros priemonės

Indukcinė kaitlentė – tai viryklė pagaminta iš stiklo keramikos, kurią lengva prižiūrėti, nes ant jos nesikaupia purvas ir maisto likučiai. Jos laikomos lengviausiai valomomis viryklėmis. Tačiau nežinant kaip teisingai prižiūrėti šias kaitlentes, jų paviršių galima pažeisti ir jos nebeatrodys kaip naujos.

Stiklo keramikos valiklis – sprendimas, užtikrinsiantis, kad viryklė bus ne tik švari, bet ir išlaikys savo išvaizdą bei bus lengviau prižiūrima. Specialus valiklis sukurtas taip, kad nenaudodamas abrazyvių medžiagų pašalintų priskretusius maisto likučius, bei suteiktų jai blizgesį.

Ko nedaryti, kad kaitlentė išliktų ilgiau kaip nauja?

Pateiksime keletą rekomendacijų, kaip naudotis indukcine kaitlente ir išvengti jos subraižymo bei sudėtingos priežiūros.  

Pirmiausia, niekada ant stiklo keramikos paviršių nestatykite drėgnų / nešvarių puodų ir keptuvių. Taip išvengsite pridegusio maisto ir baltų dėmių ant paviršiaus. Be abejo, geras stiklo keramikos valiklis lengvai pašalins tas dėmės ar maistą, bet geriau to išvengti.

Venkite naudoti indams skirtas kempinėles kaitlentės valymui. Indų plovimui naudojamos kempinėlės savyje gali turėti riebalų ar maisto likučių, kurie gali subraižyti viryklę, o subraižymų net geriausias valiklis nepašalins.

Atsargiai su cukrumi ar kitomis besilydančiomis medžiagomis (plastmase, folija ir pan.). Tokioms medžiagoms patekus ant paviršiaus, pasistenkite iškart jas pašalinti. Tam naudokite specialų kaitlentės grandiklį. Išsilydžiusį maistą pašalinti lengviau padės valiklis.

Paprastas indų ploviklis ar virtuvės valiklis indukcinei kaitlentei tinkamas naudoti, tačiau rizikuojate subraižyti paviršius, todėl būtinai perskaitykite savo viryklės priežiūros rekomendacijas. Jei vis dėl to pasirinksite naudoti universalų valiklį, būtinai įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas įprastas jis neturės abrazyvių (braižančių) medžiagų ir jo instrukcijoje leidžiama naudoti stiklo keramikos valymui. Sutikite, kad nauja viryklė yra brangesnė nei specialus indukcinės kaitlentės valiklis.

Kaip tinkamai prižiūrėti stiklo keramikos kaitlentę?

Kelios pagrindinės taisyklės, kad kaitlentė tarnautų ilgai ir išlaikytų savo nepriekaištingą išvaizdą:

-        Įsitikinkite prieš gamindami, kad paviršius švarus ir sausas.

-        Puodai ir keptuvės turi būti švarūs ir sausi.

-        Prieš valydami paviršius, palaukite kol jie atvės.

-        Gaminant maistą, ir ant viryklės užtiškus maisto ar vandens, iš karto nuvalykite sausu skudurėliu.

-        Naudokite specialius valiklius, kurie užtikrins papildomą paviršių apsaugą ir ilgesnį viryklės tarnavimo laiką.

Stiklo keramikos viryklių priežiūrą galime skirstyti į du tipus: kasdienė priežiūra ir speciali priežiūra.

Indukcinės kaitlentės kasdienė priežiūra

Nors stiklo keramikos viryklės yra lengviausiai valomos, tačiau kasdien prižiūrėti jas vis tiek reikia. Kasdienei priežiūrai reikės mikropluošto audinio arba kempinės (be abrazyvios medžiagos). Rekomenduojama nenaudoti tos pačios šluostės ar kempinės, kurią naudojate plauti indams. Skirkite kaitlentei naują, švarią ir kiek galima švelnesnę kempinėlę.

Kadangi stiklo keramikos viryklės pasižymi tuo, kad paviršius įkaista tik toje vietoje, kurioje gaminamas maistas ir jis neįkaista tiek, kad itin degintų. Svarbu, gaminant maistą ir išsiliejus maistui, iškart kempine ar mikropluošto audiniu nusausinti paviršių, kad ant jo neliktų maisto likučių ar riebalų. Iš karto pasirūpinant savo paviršiais ir neleidžiant jiems priskresti, sutaupysite daug laiko ir energijos.

Švelnus audinys ar kempinėlė leis lengvai nuvalyti dulkes, pirštų antspaudus, maisto žymes ar vandens lašus.

Indukcinės kaitlentės valiklis – specialiai priežiūrai

Speciali priežiūra reikalinga nuvalyti riebalams, pridegusiam maistui ar baltoms dėmėms nuo išdžiūvusio vandens.

Šepečiai ir aštrios kempinės – yra tabu. Jei reikia pašveisti, naudokite arba specialų grandiklį, arba minkštą ar vidutinio kietumo dantų šepetėlį be guminių priedų.

Indukcinių kaitlenčių valiklis specialiai sukurtas stiklo keramikos priežiūrai. Šis valiklis turi tam tikrų pranašumų lyginant su universaliais valikliais. Juose būna efektyvių aktyviųjų medžiagų, kurios tirpdo riebalus, pridegusį maistą, bei padengia stiklo keramikos paviršių nematoma plėvele. Tai apsaugo viryklę nuo nešvarumų ir neleidžia maistui prilipti. Sudėtyje yra poliruojančių medžiagų, todėl viryklė ne tik bus švari, bet ir blizgės.

Specialų grandiklį naudokite itin priskretusiems nešvarumams valyti. Rekomenduojama prieš tai padengti purvą valikliu ir palaukus keletą minučių (arba tiek, kiek parašyta valiklio naudojimo instrukcijoje), 45 laipsniu kampu palenktu grandikliu pašalinti nešvarumus.

Stiklo keramikos valiklis – kaip išsirinkti tinkamą?

Valiklis gali būti kelių rūšių: kreminis konsistencijos arba skysti (purškiami). Konsistencija mažai įtakos turi valiklio efektyvumui, todėl renkantis, kuris valiklis yra efektyviausias ir geriausias, labiau kreipkite dėmesį į sudėtį.

Valiklis indukcinei kaitlentei turi savo sudėtyje turėti apsaugines medžiagas, kurios palengvina paviršių priežiūrą. Paprastai tokia apsauginė medžiaga yra specialūs aliejai su silikonu, kurie padengia paviršių nematoma apsauga.

Stiklo keramikos valikliai sudėtyje dažnai turi natūralių buityje naudojamų medžiagų – sodos, acto, kurie efektyviai padeda pašalinti nešvarumus ir yra saugūs naudoti. Virtuvėje maisto gaminimo zonose svarbu užtikrinti ne tik matomą švarą, bet ir mikrobų sunaikinimą. Efektyvus valiklis pasižymi antibakterinėmis savybėmis.  

Indukcinių kaitlenčių valiklis paprastai parduodamas koncentruotas, todėl jo pakanka ilgam laiko tarpui. Perkant internetu valiklį, galite rasti jums tinkamą itin gera kaina. Šie valikliai gali sutaupyti laiko ir energijos prižiūrint stiklo keramikos paviršius, bei pinigų – kaitlentė atrodys kaip nauja ir tarnaus ilgiau.