Vokiškos skalbimo mašinų valymo priemonės
Namų ruoša nebeįsivaizduojama be skalbimo mašinos. Naudojant skalbimo mašina užsiteršia, joje susikaupia įvairūs nešvarumai, kalkės, mikrobai, kurių dažnai plika akimi nepamatysi.
Skalbimo mašinos valymas nėra labai sudėtingas procesas. Tačiau visiems norėtųsi, tai atlikti rečiau ir paprasčiau, todėl rinkitės priemones, kurios ne tik nukalkina, bet ir valo mašiną nuo kitų nešvarumų, nemalonaus kvapo, korozijos. Atsižvelkite į žemiau aprašytus patarimus, kad apsaugotumėte savo skalbimo mašiną nuo priešlaikio susidėvėjimo.
Kaip teisingai prižiūrėti skalbimo mašiną?
Skalbimo mašina atlieka skalbimo darbą, tačiau svarbu nepamiršti ir ją reguliariai išvalyti specialiomis priemonėmis – skalbimo mašinų valymo priemonėmis. Skalbimo mašinai reikalinga reguliari priežiūra (prieš ir po kiekvieno skalbimo) bei speciali priežiūra (2-3 kartus per metus priklausomai nuo jos naudojimo intensyvumo). Skalbimo mašinoje svarbu valyti filtrą, stalčiuką, gumas bei būgną.
Skalbimų mašinų meistrai pažymi, kad dažniau valyti skalbimo mašiną reiktų tuomet, jei naudojate ekologiškas ar natūralias skalbimo priemones, nes šios priemonės švelnesnės ir nepašalina nešvarumų nuo skalbinių ir skalbimo mašinos taip, kaip cheminės priemonės. Be to, yra linkusios apnešti skalbimo mašinos vidines detales.
Taip pat dažniau reikia valyti tuomet, jei skalbimo metu nenaudojami vandens nukalkintojai arba skalbimo ciklai būna žemesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje. 60 laipsnių ir aukštesnėje temperatūroje žūsta mikrobai ir kitokie patogenai, todėl rekomenduoja dėl savo sveikatos ir skalbimo mašinos ilgesnio tarnavimo, dažniau naudoti aukštos temperatūros skalbimo ciklus.
Kaip išvalyti skalbimo mašiną?
Skalbimo mašinos filtre kaupiasi pūkai, akmenukai, popieriukai ir kitokios skalbimo metu nepašalintos iš skalbimo mašinos atliekos. Skalbimo mašinų valikliai nepašalins iš filtro sankaupų, jas reikia pašalinti rankomis. Filtras yra skalbimo mašinos apačioje – mažoje dėžutėje. Atidarius dėžutę rasite filtrą ir žarnelę. Po skalbimo mašina padėkite žemą dubenį arba skudurą ir tuomet numontuokite filtrą ir jį išvalykite. Specialių valymo priemonių filtrui valyti nereikia.
Kiekvienos skalbimo mašinos durys sandarinamos guma, kurioje kaupiasi nešvarumai, drėgmė, gali atsirasti pelėsis. Nevaloma, ji ne tik gali išpurvinti skalbinius, bet ir kaupti sveikatai kenksmingas bakterijas. Po kiekvieno skalbimo rekomenduojama gumas ir skalbimo dureles ir stiklą nuvalyti drėgnu skudurėliu. Po skalbimo palikite dureles praviras, kad skalbimo mašina išdžiūtų ir neatsirastų nemalonus kvapas.
Skalbimo mašinos stalčiuką, gumas ir būgną rekomenduojama valyti naudojant skalbimo mašinų valymo priemones. Skalbimo mašinų nukalkintojai (turintys kalkių, nešvarumų, kvapo šalinimo funkcijas) turėtų būti naudojami 2-3 kartus per metus priklausomai nuo skalbimo mašinos naudojimo dažnumo, naudojamų ciklų temperatūros, priemonių.
Specialiai priežiūrai kas 4-6 mėnesius rekomenduojama pasirinkti visuminę valymo priemonę, kuri ne tik nukalkina, bet ir šalina nešvarumus, apsaugo techniką nuo korozijos, suteikia šviežią kvapą. Vien tik nukalkinti skalbimo mašinos nepakaks.
Skalbimo mašinų nukalkintojai-valikliai naudojami ne tik būgno plovimui, bet stalčiaus ir gumos valymui. Atlikdami giluminį valymą, stalčiuką pamerkite vandens ir valiklio tirpale, taip pat skudurėliu suvilgytu valikliu išvalykite gumą. Pagal valiklio etiketėje nurodytą naudojimo būdą išvalykite būgną, paleisdami skalbimo programą (ne mažesne kaip 60 laipsnių temperatūros) tuščia eiga, nepasirinkdami skalavimo funkcijos.
Po tokio skalbimo mašinos išvalymo, skalbimo mašinoje turėtų dingti nemalonus kvapas, pelėsis. Jei vis dėl to skalbimo mašina skleidžia nemalonų kvapą, gali prireikti skalbimo mašiną patikėti meistrams.
Skalbimo mašinų nukalkintojai – kurį pasirinkti?
Skalbimo mašinų nukalkintojai paprastai savo sudėtyje turi sodos, acto arba citrinų rūgšties. Dažnai skalbimo mašinų valymui pasitelkiama gryna citrinų rūgštis. Tai daryti reiktų labai atsargiai ir būtinai perskaityti skalbimo mašinos naudojimosi ir priežiūros instrukciją. Panaudojus per didelį kiekį citrinų rūgšties, galima sugadinti skalbimo mašinos mechanizmą. Specialūs valikliai sukurti ir testuojami, todėl yra saugūs naudoti ir negadina mechanizmo.
Kita priežastis kodėl nerekomenduojama naudoti grynos citrinų rūgšties, nes ji šalina kalkes, tačiau nepašalina ir neišvalo paties skalbimo mašinos mechanizmo nuo nešvarumų ir mikrobų. HEITMANN skalbimo mašinų valymo priemonės yra sukurtos visuminei (ne tik kalkių pašalinimui) skalbimo mašinos švarai ir gaivai.
Rinkdamiesi skalbimo mašinos valiklį įsitikinkite, kad jis šalintų kalkes, riebalus, purvą, nemalonius kvapus, pelėsį ir mikroorganizmus.
HEITMANN kompanija suprasdama kaip svarbu prižiūrėti ir rūpintis skalbimo mašinos švara, yra sukūrusi ne vieną priemonę skalbimo mašinų valymui, kurios turi trys (3 in 1) viename funkcijas: šalina vienu metu kalkes ir kitus nešvarumus, nemalonų kvapą, saugo nuo korozijos. Galima pasirinkti iš priemonių, kurios skirtos greitai (naudojant trumpą skalbimo programą) skalbimo mašinos švarai palaikyti, bei taip pat įsigyti priemonę, kuri visiškai išvalo skalbimo mašiną (naudojant ilgą ir aukštos temperatūros skalbimo programą).
Valymo priemonė paprastai gaminama vienam kartui – milteliai arba skysčio pavidalu. Viena pakuotė dažniausiai skirta sunaudoti vienam valymo ciklui. Perkant priemones internetu, galite rasti jums tinkamą itin gera kaina. Nepagailėkite pinigų efektyviai valymo priemonei, kuri apsaugos skalbimo mašiną nuo gedimų ir sveikatą nuo mikrobų. Tinkamai išvalyta skalbimo mašina tarnaus ilgiau.